QuakeWorld Jumps (Skoky)


Rocket jump = RJ

(35 KB)

Rocket jump = Vyšší skok za cenu ubrání skoro 50 zdraví.
Provedení : vyskočit a ihned vystřelit raketu dolů "pod svoje nohy". Rocket jump za vás může provést jednoduchý skript.


Rocket Multi-jump

(34 KB)

S RL se můžete odrážet od stěn, podlah i stropů jak chcete (dokud vám nedojde zdraví samozřejmě :)).


Forward RJ = FWRJ

(0 KB)

Těžším prvkem je Forward Rocket Jump. Je to obdoba Rocket Jumpu, ale po vyskočení musíte se otočit za sebe, vystřelit raketu a otočit se zase zpátky dopředu. Tím naberete větší rychlost než při použití Speed jumps. Toto kombo se dá vyřešit jednoduchým skriptem, který vše provede za vás a vy pak můžete nabranou rychlost ještě zvyšovat dalšími speed jumpy (viz níže).


Strafe jump

(79 KB)

Strafe jump provedete rovnoměrným otočením myši + stisknutou klávesou STRAFE (úkrok).(animace : Dopředu, Jump, Strafe doprava + Otáčení doprava).


Speed jumps

(331 KB)

Speed jumpy jsou plynule navazující skoky, které zvyšují rychlost pohybu (při dobrém zvládnutí i o 100%) Jejich zvládnutí není těžké, ale dokonalé "vypiplání" techniky může trvat i pár měsíců tréninku. Nejdůležitější je první skok, kterým naberete rychlost, ten se provede jako strafe jump, ale s tím rozdílem, že ve spravný okamžitk musíte pustit klávesu pro běh dopředu, aby další navazující skoky probíhaly jen zapomoci strafe a jump kláves spolu se střídavým natáčením mírně doleva a doprava.